ارتباط با
پشتیبانی آنلاین

معرفی یک استراتژی فارکس موفق

اگر در بازار فارکس یا کریپتو معامله می کنید، یاد گرفتن تحلیل تکنیکال به تنهایی کافی نیست و حتما باید به یک استراتژی موفق فارکس یا کریپتو مسلط باشید. در واقع معامله کردن بدون داشتن استراتژی معاملاتی موفق، صرفا باعث از بین رفتن سرمایه شما می شود. پس در این مقاله تا انتها با ما باشید تا هم تعریف کنیم استراتژی فارکس موفق چیست و چه ویژگی هایی دارد و هم بهترین استراتژی فارکس و کریپتو برای سال 2024 را به طور کامل به شما بیاموزیم.

استراتژی فارکس چیست؟

استراتژی فارکس چیست؟

داشتن استراتژی فارکس به معنی تعریف کردن یک سری شرایط خاص در بازار است که از قبل می دانیم وقتی آن شرایط برقرار شوند، می توان وارد معامله ای شد که با احتمال بسیار بالا سودده خواهد بود. پس وقتی از یک استراتژی موفق فارکس صحبت می کنیم در واقع به دنبال تعریف شرایطی از پیش تعیین شده هستیم که می دانیم احتمال گرفتن سود در آن شرایط بسیار بالا است. برای این کار از یک سری ابزارهای تحلیلی مشخصی استفاده خواهیم کرد.

چرا باید یک استراتژی معاملاتی موفق داشته باشیم؟

ترید کردن بدون داشتن استراتژی کاملا شبیه قمار هست. سودآورین استراتژی های فارکس بارها و بارها تست شده اند و در شرایط مختلف بازار امتحان خود را پس داده اند و شما مطمئن هستید که با یکی از دقیق ترین استراتژی های فارکس مشغول کار هستید و شانس بالایی برای موفقیت دارید. در این حالت استرس شما کاهش می یابد چون می دانید یک ترکیب برنده از ابزارها دارید که سودآور بودن آن ترکیب بارها اثبات شده. در غیر این صورت انگار دارید قمار می کنید، دائم استرس دارید و نمی دانید چرا معاملات زیادی را با ضرر می بندید.

آیا استراتژی کریپتو موفق با استراتژی فارکس فرق دارد؟

از آنجا که در هر دو بازار فارکس و کریپتو ما مشغول تحلیل نمودارهای قیمت هستیم، عملا دقیق ترین و سودآورترین استراتژی کریپتو فرق چندانی با یک استراتژی فارکس موفق ندارد. پس چه کریپتو ترید می کنید و چه فارکس، می توانید از یک استراتژی مشخص استفاده کنید.

بهترین استراتژی فارکس و کریپتو برای سال 2024 کدام است؟

بهترین استراتژی فارکس یا کریپتو استراتژی ای است که بارها در شرایط مختلف بازار سربلند بیرون آمده و برای هر شرایطی از بازار، اعم از روندهای صعودی، نزولی و حتی side way، بتواند سودآور باشد. نرخ موفقیت تریدهای آن بالا باشد. نقاط ورود و خروج دقیقی بدهد و در نهایت بتواند برای شما به عنوان یک تریدر، سودآوری با ثباتی داشته باشد و تعداد ضررهایش کم باشد تا از لحاظ روانی معامله را اذیت نکند.

امروز در این مقاله به شما یک استراتژی فارکس سودده و موفق را معرفی می کنیم به نام استراتژی CTS که مخفف Comprehensive Trading Strategy یا به فارسی "استراتژی جامع معاملاتی" است. نسخه اولیه این استراتژی فارکس را آقای مقراضی 6 سال پیش پایه نهادند و طی سالها با اضافه و کم کردن یک سری ویژگی ها به آن توانستند نرخ موفقیت و سودآوری آن را به شدت افزایش دهند. ما امروز قصد داریم راجع به آخرین ورژن یکی از دقیق ترین استراتژی های فارکس و کریپتو صحبت کنیم. این استراتژی در شرایط مختلف بازار، از اوضاع بهم ریخته کرونا تا ریزش های سنگین بازارها در سال 2022، از جنگ تجاری بین چین و آمریکا در زمان ترامپ بگیر تا برگزیت در انگلیس و شرایط متنوع صعودی و نزولی و side way بازار به خوبی امتحان خود را پس داده و توانسته سودهای خیلی خوبی بجای بگذارد. آقای مقراضی دقیقا همین استراتژی شخصی خودشان را به تحلیلگران شرکت سرمایه گذاری شان آموزش داده اند و آنها در شرکت های سرمایه گذاری مشغول استفاده از ین روش هستند. از طرف دیگر این استراتژی فارکس را در دوره های آموزشی به دانشجوهایشان نیز تدریس کرده اند و آن دانشجویان نیز سودهای خوبی کسب کرده اند که نتایج آنها را می توانید از اینجا ببینید، پس حتما این مقاله را تا انتها با دقت بخوانید تا با موفق ترین استراتژی فارکس در 5 گام آشنا شوید. شایان ذکر است که اگر دنبال استراتژی بازار کریپتو یا حتی استراتژی سهام میگردید می توانید از همین استراتژی بخوبی استفاده کنید چون توسط تعداد زیادی از دانشجویان آقای مقراضی در آن بازارها هم استفاده شده و نتایج خیلی خوبی به ارمغان آورده.

بگذارید با این سوالات که احتمالا زیاد شنیده اید شروع کنیم: نقش پرایس اکشن در تحلیل چیست و آیا پرایس اکشن برای ترید به تنهایی کافی هست؟ آموزش الیوت چقدر در تحلیل شما حیاتی هست و ایا فرقی می کند کدام مکتب الیوت را آموزش دیده باشید؟ آیا تحلیل فاندامنتال فارکس هم باید حتما آموزش ببینیم؟ شما تا پایان این مقاله جواب خیلی از سوالاتتان را خواهید گرفت و با استراتژی شخصی استاد مقراضی آشنا خواهید شد و آنجا یاد خواهید گرفت که هر ابزار کاربرد خاص خود را دارد و مثلا دنبال "نقطه ورود گرفتن" از الیوت نباشید.

ساخت استراتژی مثل غذا پختن می ماند. شما باید بدانید چه چیزی را با چه چیزی ترکیب کنید و هر کدام را چه زمانی در غذا بریزید تا یک غذای خوشمزه در بیاید.

استراتژی جامع CST کلا 5 گام دارد .


گام اول : تشخیص روند اصلی بازار

گام اول این استراتژی موفق فارکس این هست که متوجه بشیم روند اصلی بازار به کدام سمت است. همانطور که می دانید وقتی بدانیم یک روند پر قدرت صعودی وجود دارد، شانس بیشتری برای سود کردن در پوزیشن های خرید داریم، در حالی که اگر روند غالب نزولی باشد، بهتر است قید پوزیشن های خرید را بزنیم و فقط به فکر پیدا کردن موقعیت های فروش باشیم. این کار احتمال موفقیت ما در بازار را بالا می برد و تعداد استاپ لاس خوردن ها را کم می کند. حالا برای فهمیدن همین موضوع که روند اصلی بازار صعودی، نزولی یا side way هست، ابزارهای مختلفی داریم:

یکی از ابزار ها استفاده از تئوری امواج میجر و اینترمدیت ها است . شما با استفاده از این تئوری می توانید روند اصلی بازار را بشناسید و متوجه شوید که آیا الان در یک روند پیشرو هستید یا بازار مشغول استراحت هست.

تشخیص روند اصلی بازار

یکی دیگر از ابزارهایی که داریم استفاده از تئوری الیوت است. از الیوت نیز استفاده می کنیم تا بفهمیم کجای موج هستیم و روند غالب ما کدام سمت است. به عنوان مثال اگر در موج 3 صعودی هستیم، خیالمان راحت است که یک حرکت پرفشار صعودی داریم. اما اگر در انتهای موج 5 هستیم، متوجه می شویم که الان دیگر وقت خرید نیست و بعد از این بازار قرار است استراحت بکند. دقت کنید گاها بعضی افراد به اشتباه با الیوت به دنبال نقطه ورود می گردند. نقطه ورود برای گام های بعدی است و در آن جا از ابزار های دیگری استفاده می کنیم. الیوت یکی از ابزارهای خوب ما برای مشخص کردن جهت اصلی روند است که بعدا باهاش کار داریم.

تحلیل فاندامنتال فارکس و اقتصاد کلان یکی از مهم ترین و کم خطا ترین روش ها برای فهم این موضوع است که روند اصلی بازار به چه سمت است. مثلا هنگامی که بانک مرکزی آمریکا سیاست هایی را در پیش می گیرد که منجر به تضعیف دلار می شود، متوجه می شویم که روند غالب دلار نزولی است و کاملا حرکت اشتباهی است اگر در جفت ارزهایی که USD ارز پایه آن است مثل USDJPY خرید داشته باشیم.

در گام اول استراتژی CTS همچنین قدرت ارزها را نیز بررسی می کنیم . قدرت ارزها به ما می گوید که به عنوان مثال EUR در حال ضعیف شدن و CAD در حال قوی شدن است پس اگر این دو را کنار هم بگذاریم ، یک EURCAD نزولی خوب خواهیم داشت. حال این قدرت ارزها رو به 2 شکل می توانیم بررسی کنیم. یکی از روش ها این است که از سایت هایی مثل FINVIZ استفاده کنیم که اسکنرهایی دارند و حرکت متقابل ارزها نسبت به همدیگر را رصد می کنند. راه دیگر این است که در پلتفرم هایی همانند تریدینگ ویو که شاخص ارزها را نشان می دهد ، نمودار هر شاخص ارز را جداگانه تحلیل کنیم که این روش به مراتب دقیق تر است اما نیاز به دانش بیشتری دارد.

به طور خلاصه گام 1 استراتژی فارکس جامع یا همان CTS راجع به این است که روند کلی و غالب بازار به کدام سمت است و ابزار هایی که برای فهم آن استفاده می کنیم تئوری امواج الیوت ، تئوری میجر اینترمدیت، بحث فاندامنتال و بحث قدرت ارزها و تحلیل شاخص های ارزی است و نتیجه ای که از همه ی آن ها می گیریم این است که بازار در نهایت به کدام سمت حرکت قوی خواهد کرد.

EURUSD

مثال: گام اول تعیین روند اصلی: نمودار EURUSD برای مدت ها در تایم هفتگی در یک کانال رنج به سر می برد که به تازگی کف کانال را شکسته است و مشغول پولبک به آن است. روند نزولی سنگین در هر 2 تایم فریم هفتگی و روزانه در این جفت ارز به راحتی قابل تشخیص هست. چه از الیوت استفاده کنیم چه از فاندامنتال، می دانیم که این ریزش باید ادامه داشته باشد و روند اصلی نزولی خواهد بود.


گام دوم : تشخیص مناطق PRZ

تشخیص مناطق

حالا که جهت حرکت اصلی بازار را متوجه شدیم، اجازه بدید بازار را همچون یک قطار در نظر بگیریم که در گام قبل فهمیدیم این قطار به کدام سمت می رود، حالا باید ایستگاه های سر راه آن را مشخص کنیم تا در ایستگاه مناسب سوار موج شویم و سود خوبی را کسب کنیم. احتمالا فهمیده اید یکی از اشتباهاتی که تازه واردها انجام می دهند این است که بدون در نظر گرفتن ایستگاهها سعی می کنند هر موقع که لپ تاپ شان را روشن کردند و نشستند پای بازار، حتما معامله ای انجام دهند. به این صورت آنها در زمانی که قطار در ایستگاه نیست قصد سوار شدن را دارند و با اینکار فقط به خودشان آسیب می زنند و پول های زیادی را در بازار ضرر می کنند.

در استراتژی جامع این ایستگاه ها را PRZ می نامند یا همان نقاط بازگشتی کلیدی. دقت کنید این PRZ با آنچه در الگوهای هارمونیک یا پرایس اکشن شنیده اید تفاوت های زیادی دارد که در ادامه توضیح می دهیم چطور PRZ ها را شناسایی کنید.

در استراتژی فارکس جامع می دانیم که وقتی بازار یک سطح مهم PRZ را از دست بدهد تا سطح بعدی حرکت می کند. همانند قطاری که وقتی از یک ایستگاه رد می شود تا ایستگاه بعدی حرکت می کند. و وظیفه ما تریدرها پیدا کردن این ایستگاه ها ( سطوح مهم و کلیدی) روی هر نمودار است. برای این کار از چندین ابزار می توانیم استفاده کنیم و منطقه PRZ مهمی که دنبالش هستیم در واقع جایی هست که تعداد زیادی از این ابزارها هم پوشانی پیدا می کنند.

ابتدا به نمودار خالی ( بدون اضافه کردن هیچ ابزاری) نگاه میکنیم تا تشخیص بدهیم قیمت کجا ها برای چندین بار گیر کرده است. این منطقه هایی که بازار به آنها واکنش نشان میدهد هم می توانند به صورت افقی باشند و هم می توانند به صورت خط روند یا حتی کانال باشند. پس در واقع دنبال حمایت، مقاومت ها و خطوط روند هستیم.

الگوهای کلاسیک مثل مثلث، هد اند شولدر و مستطیل هم در واقع همین مفهوم را بررسی می کنند. مثلا در الگوی مثلث افزایشی شما یک منطقه مقاومتی دارید که بازار بارها زیر آن نوسان می کند تا نهایتا می تواند خط بالای مثلث را بشکند و صعود کند. پس آن خط می تواند یکی از ایستگاههای ما باشد. اما ایستگاهها درجه اعتبار مختلفی دارند که جلوتر راجع به آنها صحبت میکنیم. توجه کنید که در این مرحله هنوز از اندیکاتور و اسیلاتور استفاده نکرده ایم. گاها بعضی افراد به اشتباه تحلیل را کلا با اندیکاتور شروع می کنند.

استفاده از پیوت لاین ها هم در این مرحله به ما کمک شایانی می کنند. مخصوصا خطوط R2, R3 و S2, S3 همواره شاهد واکنش های زیادی از بازار در این مناطق هستیم.

میانگین های متحرک یا همان موینگ اوریج ها را که می شناسید؟ این ابزارها به شدت کاربردی هستند و یکی از کاربردهایشان همین است که در پیدا کردن مناطق PRZ به کمک ما می آیند و ترکیب شان با سایر ابزارها نتیجه ای شگرف دارد.

انواع فیبوناچی ها نیز در این گام به کمک ما می آیند تا بتوانیم مناطق مهم PRZ را پیدا کنیم.

وقتی این ابزارها را استفاده می کنید خواهید دید که مناطق جذابی روی نمودار پدیدار می شوند که تقریبا توسط همه این ابزارها تایید می شوند و هم پوشانی زیبایی از این ابزارها را مشاهده می کنید. آن مناطق می شوند PRZ های مهم ما.

در پایان گام دو باید دقت کنیم که تعداد حمایت ها و مقاومت ها روی شکل زیاد هستند. پیوت ها هم همینطور و تازه ما کلی مووینگ اوریج های مختلف می توانیم رسم کنیم. پس باید بتوانیم مناطقی را که این ابزارها روی هم یا به شدت نزدیک هم می افتند را به عنوان مناطق با اعتبار بالا شناسایی کنیم و از ایستگاههای کوچک سر راه صرف نظر کنیم.

PRZ

در ادامه مثال فوق و در گام دوم استراتژی CTS، به تایم روزانه می رویم برای پیدا کردن ایستگاههای مهم PRZ و میبینیم که بازار بعد از یک ریزش طولانی، کمی استراحت کرده و به منطقه ای رسیده شامل:
1. فیبو 50% موج آخر
2. فیبو 23% موج AB
3. پیوت R2 هفتگی
4. کف کانال بلند مدت
5. منطقه مقاومت آخر
6. خط روند نزولی
7. مووینگ 50 روزه
آیا بازار انرژی لازم برای شکستن این سد محکم را دارد؟


گام سوم : اندازه گیری انرژی بازار

اندازه گیری انرژی بازار

حالا که روند اصلی بازار را می دانیم و ایستگاه های مهم را نیز شناسایی کرده ایم، در گام سوم این استراتژی فارکس موفق یا همان استراتژی CTS به سراغ این می رویم که انرژی بازار چقدر هست و آیا توان شکست منطقه PRZ پیش روی خود را دارد یا خیر. یادتان باشد موقعیت معاملاتی صرفا زمانی رخ می دهد که بازار به یکی از ایستگاه ها برسد. پس اگر قیمت بین دو ایستگاه یا سطوح حمایت مقاومتی باشد باید فعلا صبر کنیم.
در این گام لازم است به اسیلاتورها توجه کنیم . شاید شما هم شنیده باشید که بعضی از افراد به شکلی آماتورگونه می گویند اسیلاتورها قدیمی و منسوخ شده هستند، از ین به بعد وقتی این حرف را شنیدید باید به دانش آن افراد شک کنید چرا که این یکی از بزرگ ترین اشتباهات افراد کم سواد هست.

این مشکل را عموما کسانی دارند که نمی دانند جای صحیح استفاده از اسیلاتورها کجاست. باید دقت کنید که اگر زودتر در هر یک از گام های قبلی که توضیح دادیم می خواستید از اسیلاتورها استفاده کنید، صد در صد به خطا می رفتید و آن وقت شاید فکر می کردید مشکل از اندیکاتورها هست اما اگر حالا و در مرحله مناسب برای سنجش انرژی بازار از آنها استفاده کنید میبینید که چقدر خوب و کاربردی اند. در این مرحله از استراتژی CTS ما دنبال این هستیم که ببینیم آیا بازار که به یک ایستگاه خاص رسیده، توانایی شکستن این منطقه و ادامه دادن مسیرش را دارد یا خیر. برای این منظور باید انرژی بازار را اندازه گیری کرد و چه ابزاری بهتر از اسیلاتورها. سیگنال هایی از جمله:

واگرایی ها
ورود به مناطق بیش خرید یا فروش
شکست خط سیگنال stochastic
شکسته شدن خط روند روی اسیلاتورها و غیره

اینها فقط نمونه هایی از سیگنال هایی هستند که شما می توانید به موقع از اسیلاتورها بگیرید تا به شما کمک کنند در درک بهتر اینکه آیا بازار انرژی لازم برای ادامه دادن به روند خودش را دارد یا از همین ایستگاه برخواهد گشت. البته هم زمان با اندازه گیری انرژی بازار باید اعتبار منطقه مقاومتی پیش رو را هم در ذهن داشته باشید.

پس به طور خلاصه وقتی مناطق PRZ را به درستی مشخص کردیم ، قیمت که به این مناطق می رسد برای این که بفهمیم ایا این منطقه شکسته می شود یا خیر، نگاه به انرژی بازار و اعتبار آن منطقه مقاومتی می کنیم.

در این گام به شکل کندل ها هم نگاه می کنیم. بحث کندل شناسی ژاپنی دقیقا اینجا به کار می آید.

اجازه بدهید یک مثال بزنم تا تمام آن چیزی که توضیح دادیم را در کنار هم به کار ببریم. به عنوان مثال فرض کنید:

گام 1: از لحاظ تئوری های گام 1، متوجه میشویم هم اکنون در انتهای یک روند صعودی هستیم

گام 2: هم زمان می بینیم بازار به یک منطقه مقاومتی با اعتبار بالا نزدیک می شود.

گام 3: انرژی بازار را چک می کنیم و میبینیم که انرژی به شدت کاهش یافته و تازه یک کندل نزولی با سایه ی بزرگ در بالای آن ( engulfing نزولی) نیز شکل گرفته.

حالا به نظر شما با تمام این نشانه ها، ما باید آماده پوزیشن فروش بشویم یا موقعیت خرید؟

دقت کنید ما هرگز فقط بخاطر یه کندل engulfing نزولی یا فقط بخاطر یه واگرایی معامله نمی کنیم، بلکه زمانی این سیگنالها برایمان مهم می شود که اولا در منطقه درست با اعتبار بالا اتفاق بیوفتند و ثانیا هم پوشانی چندین سیگنال را با همدیگر مشاهده کنیم.

برای نقطه ورود دقیق می توانیم به یک تایم فریم پایین تر نیز برویم تا جزئیات بیشتری را ببینیم. بخاطر طولانی نشدن این مقاله از بیان این جزییات فعلا خودداری می کنیم.

stochastic

اجازه دهید به مثال خود بازگردیم. بخاطر دارید که بازار به سد محکمی رسیده بود و حالا روی اسیلاتور مک دی افت انرژی بازار مشهود است و روی RSI هم بین نقاط C و D واگرایی مخفی که سیگنالی برای ریزش بازار هست میبینیم. از طرف دیگر با توجه به شکل کندل های ژاپنی شاهدیم که هر 3 کندل پایانی حکایت از عدم قدرت و انرژی خریداران دارند. در این شرایط که بازار از پایین آمده و به سد محکمی خورده و انرژی لازم را برای شکستن این PRZ ندارد، شما طرفدار پوزیشن خرید هستید یا فروش؟


گام چهارم : مدیریت ریسک، کلید اصلی موفقیت بلند مدت شما در معامله گری

مدیریت ریسک، کلید اصلی موفقیت بلند مدت شما در معامله گری

با برسی تمام موارد قبلی به گام 4 می رسیم. تا اینجا شما اصول کلی یکی از موفق ترین استراتژی فارکس را به خوبی درک کرده اید. حالا در این مرحله به سراغ کلید اصلی موفقیت این استراتژی فارکس می رویم و آن چیزی نیست جز مدیریت ریسک مناسب. یعنی قبل از ورود به یک معامله باید حساب کنیم که استاپ لاس و تیک پرافیت را کجا می خواهیم قرار بدهیم که این خودش داستان مفصلی دارد. پیدا کردن جای مناسب برای حد ضرر خودش یک هنر است که در جلسات آموزشی استراتژی جامع به طور مفصل راجع به آن صحبت می کنیم ولی فعلا در همین حد می گوییم که حد ضرر را جایی می گذاریم که اگر بازار آن را زد، به معنی باطل شدن کل تحلیل ما باشد، نه اینکه استاپ ما بخورد اما بعد ببینیم که تحلیل مان کامل درست بوده. جزییات بیشتر از حد ضرر گذاشتن را در جلسات آموزشی روی چارت به شما نشان خواهیم داد.

حالا بعد از پیدا کردن حد سود و حد ضرر، باید محاسبه کنیم که آیا نسبت 1:3 رعایت شده است؟ ( اگر شما یک تریدر حرفه ای هستید که درصد بالایی از معاملاتتان با سود بسته می شود می توانید نسبت موقعیت های 2 به 1 را نیز معامله کنید اما برای تازه کارها شدیدا توصیه می کنیم که به این نسبت پایبند باشند). پس در این مرحله از استراتژی CTS باید اول حساب کنیم که آیا اصلا ارزش ریسک کردن دارد یا نه؟

سپس حجم معامله را در همین گام به دست می آوریم. برای محاسبه حجم معامله باید میزان ریسک معامله را دخیل کرد یعنی هرچه ریسک معامله بیشتر باشد، طبق فرمول، حجم معامله کاهش می یابد. نگران نباشید همه این فرمول ها در استراتژی جامع در کلاسها در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

پس همانطور که دیدید دلیل اینکه ما استراتژی CTS را به عنوان موفق ترین و بهترین استراتژی فارکس و کریپتو در سال 2024 انتخاب کردیم آن است که این استراتژی به شدت برای همه چیز فکر کرده است و بسیار دقیق و حساب شده است. در گام 4 از استراتژی CTS تمامی محاسبات مدیریت ریسک را انجام می دهیم و فقط درصورتی که نسبت ریسک به ریوارد و دیگر موارد از جمله حجم مناسب ورود، به خوبی رعایت شده بودند وارد معامله می شویم. بعد از آن باید به مدیریت پوزیشن پرداخت، مدیریت استاپ لاس و جابجا کردن آن نیز از سایر موارد مهم در گام 4 هست که باعث افزایش سوداوری این استراتژی فارکس می شوند.

CTS

خب همانطور که انتظار داشتیم و در تصویر میبینید، بازار بعد از برخورد به آن منطقه PRZ بیش از 650 پیپ ریزش کرد و سود شیرینی را برای معامله گرانی که با استراتژی CTS ترید می کنند برجای گذاشت.


گام پنجم: روانشناسی معاملات و مدیریت احساسات

روانشناسی معاملات و مدیریت احساسات

اگر به دنبال یک استراتژی فارکس دقیق بودید، شما هم اکنون یک استراتژی فارکس بسیار خوب و موفق را یاد گرفتید اما دو چیز را هرگز فراموش نکنید:

مدیریت احساسات و روانشناسی بخش بزرگی از معامله هستند که باید حتما به آنها مسلط شوید وگرنه اگر بخواهید احساساتی معامله کنید یا بی نظم معامله کنید، نهایتا مرتکب ضرر بزرگی می شوید. در این زمینه صحبت زیاد هست و مقاله جداگانه ای می طلبد.

توضیحات بالا چهار چوب و ساختار کلی یک استراتژی فارکس موفق را دارا هست ولی مسلما در عمل و اجرای آنها، ریزه کاری های بی شماری وجود دارند که هر یک از آنها می توانند روی درصد موفقیت یا عدم موفقیت شما به شدت تاثیر گذار باشند. پس توصیه ما این هست که اگر برای موفقیت مصمم هستید، حتما در جلسات عملی ما شرکت کنید تا اساتید ما بتوانند تمرینات و تحلیل های شما را ببینند و به شما ایرادات کارتان را بگویند. تصور کنید ایراداتی که به شما می تواند صدها یا حتی هزاران دلار ضرر بزنند و ماهها طول بکشد تا شما خودتان آنها را پیدا و حل کنید، در مدت کوتاهی در جلسات رفع اشکال توسط اساتید ما برطرف شوند و شما میزان زیادی پول و زمان را اینطوری صرفه جویی می کنید.

اگر قبلا آموزش کاملی ندیده اید و خیلی از ابزارهای تحلیل تکنیکال، الیوت و پرایس اکشن را نمی دانید، شرکت در "دوره جامع فارکس با استراتژی CTS" که طی 4 ماه برگزار می شود را به شما توصیه می کنیم که هم در آن ابزارهای لازم را یاد میگیرید و هم استراتژی CTS را.

آموزش بورس

ورود با کد یکبار مصرف

کد بازیابی به ایمیل و شماره موبایل ارسال شد

این کد حداکثر 5 دقیقه اعتبار دارد

کد شش رقمی (عدد لاتین)

آموزش بورس

ورود

آموزش بورس

ثبت نام

از قبل حساب کاربری دارید؟ ورود